44Dobra asystentka dyrektora, posiadająca wyższe wykształcenie, znająca języki obce i mająca doświadczenie w branży potrafi zarobić naprawdę niezłe pieniądze. Jako prawa ręka szefa często jest jedną z najważniejszych osób w firmie, z którą liczyć się muszą niemal wszyscy – nawet kierownicy poszczególnych biur. To ona umawia na spotkanie z dyrektorem, planuje jego grafik i pomaga w realizacji planów, dlatego warto z nią żyć dobrze. Ważna funkcja w firmie przekłada się na wysokie zarobki. Oczywiście wynagrodzenie w tym zawodzie zależy nie tylko od wykształcenia i doświadczenia zawodowego asystentki, ale również od innych czynników, niekoniecznie związanych z samym pracownikiem.

Jak łatwo się domyślić, asystentka dyrektora w Warszawie zapewne będzie mogła ubiegać się o wyższe wynagrodzenie niż np. asystent dyrektora Świętochłowice. Oczywiście nie jest to regułą i wiele zależy również od polityki firmy, jej wielkości, tempa rozwoju i tak dalej. W wielu mniejszych miastach Polski da się znaleźć firmy bogate, które potrafią docenić finansowo swoich pracowników. Z drugiej strony, w stolicy kraju spotkać możemy oszczędnych dyrektorów, którzy jak mogą tak minimalizują pensje swoich pracowników i nie zwracają uwagi na ich predyspozycje.

Uważam, że zawód asystentki dyrektora jest świetnym rozwiązaniem dla wielu młodych, wykształconych kobiet poszukujących pracy dla siebie. Gdyby nie to, że posiadam już zadowalającą mnie pracę sama pewnie rozejrzałabym się za podobnym stanowiskiem pracy.