Chcesz zostać asystentem dyrektora? Sprawdź na czym będą polegać Twoje obowiązki
Wbrew pozorom bycie asystentem dyrektora wcale nie należy do najłatwiejszych zadań. Osoba na tym stanowisku musi wykazać się niemałym zaangażowaniem. W końcu nieustannie wspiera dyrektora w zakresie realizacji bieżących działań. Nie tylko biznesowych, ale również handlowych, operacyjnych, czy nawet reprezentacyjnych.
Oprócz tego asystent dyrektora jest zobowiązany do przygotowywanie przeróżnych zestawień, analiz, raportów, pism i prezentacji. Często musi to robić w obcym języku, na przykład angielskim, czy niemieckim. Coraz częściej jest to również język włoski, francuski, a nawet hiszpański.
Co jeszcze? Osoba pracująca na tym stanowisku powinna wspierać, a czasami też koordynować pracą konkretnych działów. Współpracuje również z działami operacyjnymi firmy. Niekiedy też musi bezpośrednio i pośrednio kontaktować się z poszczególnymi klientami. Ani trochę nie brzmi to na łatwą pracę.
Wśród wymagań pracodawcy wymagają wykształcenia wyższego, często ukierunkowanego na branżę, w której działa konkretne przedsiębiorstwo. Oczywiście niezbędnym aspektem jest znajomość języka obcego w mowie i piśmie. Minimum stanowi poziom B2. Pracodawcy oczekują, aby kandydat na stanowisko asystenta dyrektora posiadał prawo jazdy kategorii B i był mobilny. Musi na bardzo wysokim poziomie obsługiwać pakiet Microsoft Office. W tym również program Excel. Ponadto kandydat powinien umiejętnie planować oraz koordynować wiele zdań. Co za tym idzie musi być doskonale zorganizowany, pracować systematycznie i przede wszystkim być konsekwentnym w swoich działaniach.