Archiwum: Luty 2020

Jak zadbać o swój wygląd i nienaganny ubiór w każdej sytuacji?

kobieta eleganckaJak Cię widzą, tak Cię piszą – w tym powiedzeniu jest wiele prawdy. Jeżeli zależy Ci na tym, aby być postrzeganym z jak najlepszego punktu – koniecznie postaw na odpowiedni ubiór i nienaganny wygląd w każdej chwili dnia!

Jako asystent dyrektora każdego dnia musisz się prezentować wręcz nienagannie. Na pewno zależy Ci na tym, aby robić dobre wrażenie nie tylko na swoim pracodawcy, ale również jego gościach, czy też po prostu Twoich współpracownikach. To jest możliwe, wystarczy, że postawisz na odpowiedni ubiór i świetny wygląd. Nie jest to wcale tak trudne, jak mogłoby Ci się wydawać.

Jak ubierać się do pracy?

W wielu firmach obowiązuje dress code, którego należy przestrzegać. Jeżeli nie jest tak w Twoim przypadku i masz pełną dowolność, jako asystent dyrektora powinieneś postawić raczej na minimalistyczny, ale elegancki ubiór. Dobrze skrojona koszula, a także eleganckie spodnie to dobry wybór w każdej sytuacji. Marynarka odpowiednio dopełni całej stylizacji.

Kobiety z kolei powinny raczej postawić na sukienki, spódnice, a także eleganckie bluzki. Oczywiście panie, które preferują ubiór spodni, również mogą sobie na to pozwolić. Jeżeli chodzi o sam makijaż to musi on być stonowany. Na czasie nieustannie jest make-up no make-up, który podkreśla urodę każdej kobiety, wyrównując przy tym koloryt skóry. Kwestia butów również jest dyskusyjna. Obuwie oczywiście powinno być wygodne, ponieważ spędzasz w nim bardzo wiele czasu w ciągu dnia. Wysokie szpilki w tym przypadku raczej nie zdadzą egzaminu!

Naucz się mówić o swoich mocnych stronach

rozmowa w sprawie pracyMusisz nauczyć się mówić wyraźnie o swoich umiejętnościach i mocnych stronach! Jeżeli Ty nie docenisz siebie, to kto zrobi to za Ciebie? Niech to motto przyświeca Ci również podczas poszukiwania pracy.

Marzysz o tym, aby zdobyć posadę asystenta dyrektora? Na tym stanowisku idealnie sprawdzają się osoby pewne siebie, które bez trudu są w stanie rozwiązać każdy, nawet najbardziej skomplikowany problem. To oznacza, że każdy pracownik zatrudniony na tym stanowisku powinien emanować dużym zaangażowaniem, a także doskonałym wizerunkiem. To będzie oceniane również podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Mów o swoich mocnych stronach

Na pewno zależy Ci na tym, aby pokazać się z jak najlepszej strony podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Tylko jak tego dokonać? Dobrym pomysłem będzie już na starcie wykazanie się dużym zaangażowaniem, a także pewnością siebie. Mów otwarcie o swoich mocnych stronach! Postaraj się jednak nie przechwalać, ponieważ nie jest to mile widziane.

Najlepszym pomysłem będzie mówienie o swoich osiągnięciach i motywacjach, podpierając się posiadanym doświadczeniem zawodowym. Dzięki temu rozwiązaniu wykażesz się dużą pewnością siebie, przy czym nie będziesz zbyt nachalny. Jest to bardzo mile widziane podczas każdej rozmowy kwalifikacyjnej.

Bądź pewny siebie

Podczas takiego spotkania warto być pewnym siebie. Możesz to pokazać również poprzez odpowiedni ubiór. Postaw na tradycyjną elegancję – w tym przypadku zawsze sprawdzi się koszula, a także ciemne spodnie, czy też spódnica. Pamiętaj, że „jak Cię widzą, tak Cię piszą”!