kroki

Masz wielkie plany, jednak trudno Ci je zrealizować, zatem bardzo szybko się zniechęcasz? Najlepszą metodą jest zmiana myślenia i postawienie na metodę małych kroków! Za bardzo wygórowane ambicje mogą doprowadzić Cię nawet do depresji! Właśnie dlatego warto, byś postawił na stawianie sobie małych celów.

Twoja kariera zawodowa nie rozwija się w takim tempie, jakbyś chciał? Nie przejmuj się tym i zacznij stawiać sobie niewielkie, małe cele, które nie są zbytnio odległe. W ten sposób uda Ci się je znacznie szybciej zrealizować, a tym samym poczujesz się lepiej i będziesz bardziej pewny siebie. Jeżeli pracujesz na stanowisku asystenta dyrektora i zależy Ci na tym, aby zyskać awans – nie wahaj się i już dziś postaw, na przykład na samorozwój.

Szybciej nie zawsze znaczy lepiej

Aby osiągnąć swoje cele czasami trzeba się namęczyć. Szybciej nie znaczy lepiej, więc nie możesz liczyć na spektakularne efekty przy niewielkim nakładzie pracy. Nie odnoś się krytycznie do swoich dokonań, za to zacznij myśleć pozytywnie. Ciesz się nawet małymi osiągnięciami. Pamiętaj o tym, że najważniejsza jest zawsze odpowiednia samodyscyplina oraz systematyczność.

Nie daj się przytłoczyć

Dla wielu osób stawianie sobie dużych wymagań może być bardzo przytłaczające. Jeżeli należysz do tego grona osób, powinieneś koniecznie postawić na realizację planów krótkoterminowych. Nie nakładaj na siebie zbyt wiele, ponieważ może to doprowadzić do sporej irytacji. Powoli zmierzaj do przodu, a na pewno poczujesz się świetnie z własnym sobą. Jako asystent dyrektora masz wiele możliwości i możesz się rozwijać, na przykład poprzez udział w dodatkowych kursach i szkoleniach.