telefon

Twoja rozmowa rekrutacyjna odbyła się już kilka dni temu, a Ty wciąż nie wiesz, jaki jest jej rezultat? Telefon milczy, a jesteś w zawieszeniu i nie wiesz, czy jeszcze robić sobie nadzieje? Czy wypada w jakiś sposób zapytać o wyniki rekrutacji? Podpowiadamy.
Aplikujesz na stanowisko asystenta dyrektora, zostałeś zaproszony na rozmowę rekrutacyjną, masz dobre przeczucia, jednak od kilku dni firma się nie odzywa?

Jest to trudna sytuacja, która jest prawdziwą próbą cierpliwości dla każdego z nas. Jest to stresujące, jednak niekiedy proces rekrutacyjny trwa bardzo długo. Czasami rekruter chce porozmawiać z większą ilością kandydatów, a zatem całość się przedłuża. Milczenie niekoniecznie musi oznaczać, że poszło Ci źle. Ponadto w wielu przypadkach może zdarzyć się również tak, że nikt do Ciebie nie dzwoni, ponieważ obecnie nie ma osoby decyzyjnej w firmie. Może ona przebywać na urlopie, czy na zwolnieniu lekarskim. Czasami zatem warto wziąć sprawy w swoje ręce i po prostu zapytać o wynik rekrutacji. Jak jednak to zrobić?

Jak zapytać o wynik rekrutacji?

Warto przygotować sobie grunt pod zadanie tego pytania już podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Na samym końcu, zapytaj o to, kiedy możesz spodziewać się informacji zwrotnej. Wtedy rekruter powinien podać Ci orientacyjny czas trwania tego etapu rekrutacji. Po nim możesz swobodnie zadzwonić do firmy, bądź napisać wiadomość mailową. Podczas tego typu rozmowy możesz swobodnie zapytać również o krótki feedback merytoryczny, aby dowiedzieć się, jak wypadłeś. A jeżeli w międzyczasie otrzymałeś inną propozycję pracy – również swobodnie możesz zadzwonić do rekrutera i go o tym poinformować, prosząc o podjęcie decyzji w Twojej sprawie.