Archiwum: 2021

Poznaj zalety umowy zlecenia

Na polskim rynku mamy do czynienia z różnorodnymi rodzajami umów. Jest to nie tylko umowa o pracę czy umowa o dzieło, ale również umowa zlecenie. Dziś pora się jej przyjrzeć i sprawdzić, jakie zalety niesie ze sobą jej podpisanie.

Asystent dyrektora niekoniecznie musi być zatrudniony w oparciu o umowę o pracę. Może to być również umowa zlecenie, zwłaszcza, że wiele osób woli tę formę. Dlaczego? Przecież z pozoru mogłoby się wydawać, że praca na etat niesie ze sobą same korzyści. Rzeczywiście, jest to swego rodzaju stabilizacja, jednak oprócz tego również ogromne zobowiązanie, na co niektóre osoby nie mogą lub nie chcą sobie pozwolić.

Jakie zalety ma umowa zlecenie?

Umowa zlecenie wcale nie musi być gorsza od tradycyjnej umowy o pracę. Jej zawarcie wiąże się z wieloma korzyściami. Przede wszystkim jest to ogromna swoboda pracy. Realizowanie obowiązków nie zakłada bowiem stałego nadzoru pracodawcy, a ponadto można ją wykonywać w różnym przedziale godzin, a tego typu elastyczność jest szalenie ważna dla wielu osób.

Dodatkowo mogą oni również wypowiedzieć umowę w dowolnej chwili, w zależności od swoich indywidualnych potrzeb. Jest to również gwarancja rosnącej minimalnej stawki godzinowej, a więc pracownicy zazwyczaj mogą spodziewać się zwiększenia wynagrodzenia. Jest to również bardzo dogodna forma zatrudnienia dla osób, które się uczą, a w szczególności dla studentów, którzy nie ukończyli jeszcze 26 roku życia.

Kobiety w biznesie – co ma wpływ na ich sukces?

W ostatnich latach coraz więcej kobiet prowadzi swój biznes lub zasiada na wysokich stanowiskach w dużych korporacjach. Warto przyjrzeć się nieco bliżej ich karierze. Co tak naprawdę ma wpływ na ich sukces? Pora to sprawdzić.

Wiele kobiet, które rozpoczynało swoją karierę zawodową jako asystentki dyrektora, same w przyszłości piastowały wysokie stanowiska kierownicze czy decydowały się na otworzenie własnej firmy. Tak naprawdę wpływ na rozwój kariery zawodowej ma wiele różnorodnych czynników, którym warto się przyjrzeć nieco bliżej.

Co wpływa na sukces kobiet?

Według badań to raczej mężczyźni wciąż piastują kierownicze oraz dyrektorskie stanowiska. Nie zawsze tak jednak jest i coraz więcej kobiet decyduje się na rozwój swojej kariery zawodowej, dążąc do objęcia wysokich stanowisk lub rozwoju własnego przedsiębiorstwa.

Wpływ na osiągnięcie sukcesu ma wiele różnorodnych czynników. Przede wszystkim jest to determinacja. Musisz wiedzieć o tym, że osoby ambitne, które dają z siebie na co dzień bardzo dużo oraz są zdeterminowane, znacznie częściej osiągają sukces. Jest to związane z tym, że nie osiadają na laurach i nieustannie dążą do samorozwoju. Zależy im na tym, żeby zawsze pokazać się z jak najlepszej strony oraz skupiać się na stawianiu sobie nowych wyzwań.

Jeżeli należysz do tego grona, możesz łatwo pokierować ścieżką swojej kariery. Jako asystentka dyrektora masz wgląd w oferty pracy, jakie pojawiają się wewnątrz firmy. Nie bój się na nie aplikować i próbować swoich sił w różnorodnych dziedzinach

Kawa czy herbata w pracy? Co wybrać?

Trudno jest wytrzymać wiele godzin w pracy bez ulubionego napoju. Wiele osób sięga po herbatę albo kawę. Oczywiście najzdrowsza i najlepsza jest czysta woda. Jednak, jeżeli masz ochotę na coś ciepłego, to po co lepiej sięgnąć – kawę czy herbatę?

W kawie oraz w herbacie znajduje się kofeina, która wpływa pobudzająco na organizm człowieka. Nic zatem dziwnego w tym, że tak wiele osób chętnie po nie sięga. Wypicie filiżanki kawy gwarantuje jednak znacznie szybsze działanie kofeiny, a ponadto utrzymuje się ona w organizmie znacznie dłużej.

Jeżeli chodzi o herbatę, to ma ona wiele różnorodnych właściwości, które są korzystne dla zdrowia człowieka. Fluor chroni zęby, z kolei w zielonej herbacie znajdują się substancje, które obniżają ryzyko zachorowania na raka, obniżają ciśnienie, a do tego działają przeciwzapalnie.

Jeżeli pracujesz jako asystent dyrektora, na pewno masz bardzo wiele okazji, a przede wszystkim powodów do tego, żeby sięgnąć po odrobinę kofeiny i pobudzić się. Okazuje się jednak, że zdecydowanie lepszym wyborem będzie postawienie na herbatę, która jest po prostu zdrowsza. Co ważne, jest ona również dostępna w wielu różnorodnych wariantach smakowych, a więc nie żałuj sobie i wybieraj spośród różnorodnych propozycji, które na pewno zachwycą Twoje kubki smakowe.

Wygeneruj przestrzeń, która sprzyja koncentracji

Koncentracja na swoich obowiązkach służbowych jest absolutną podstawą. Dzięki temu znacznie szybciej zrealizujesz zadania, które do Ciebie należą, a przede wszystkim nie będziesz musiał robić nadgodzin. A temu wszystkiemu sprzyja właściwa przestrzeń, która pomoże Ci się skoncentrować. Przekonaj się, jak możesz ją wygenerować.

Jako asystent dyrektora często masz bardzo wiele różnorodnych zadań do wykonania. Oczywiście masz swoje miejsce pracy, które powinno sprzyjać realizacji obowiązków. Przede wszystkim powinno również pełnić funkcję reprezentatywną, ponieważ to właśnie tutaj przychodzą pracownicy z wieloma pytaniami, które następnie powinieneś rozwiać podczas rozmów z dyrektorem. Oprócz tego przy Twoim biurku będą się także zjawiać kontrahenci. Powinieneś zatem zrobić wszystko, co w Twojej mocy, aby Twoja prywatna przestrzeń była dobrze zorganizowana.

To sprzyja koncentracji

Przede wszystkim skup się na tym, żeby miejsce, w którym pracujesz było pełne różnorodnych schowków, w których możesz uporządkować dokumenty. Powinny być posegregowane, a więc warto postawić półki oraz szuflady. Oczywiście wpływ na Twoją koncentrację ma również kolorystyka. Pomieszczenia powinny być jak najbardziej neutralne, a więc sprawdzą się odcienie bieli, beżu, a także szarości. Co jeszcze jest ważne? Na pewno utrzymanie porządku przy biurku.

Jak ubierać się do pracy latem?

Wakacje nadal trwają, a w wielu miastach Polski panują nieziemskie upały. Niestety, mus to mus i do pracy chodzić trzeba. Jak rozwiązać tę sytuację? Przede wszystkim warto postawić na właściwy ubiór. Przekonaj się, jaka odzież będzie odpowiednia latem.

Jako asystent dyrektora przede wszystkim spędzasz czas w biurze. W wielu firmach jest klimatyzacja, co nierzadko rozwiązuje problem. Jednak co zrobić, gdy jest zepsuta lub po prostu jej nie ma? Rozwiązaniem będzie właściwy strój! Przekonaj się, jak możesz ubrać się do biura latem.

Ubiór do biura

Jeżeli w Twojej firmie nie ma dresscode’u możesz swobodnie postawić na ulubione ubrania. Oczywiście powinny być one dość eleganckie, ponieważ jako asystent dyrektora powinieneś wykazywać się profesjonalizmem w każdej formie. Przede wszystkim postaw na sukienki i spódnice. To właśnie one zagwarantują Ci największy komfort podczas wielu godzin w biurze.

Do sukienek warto ubierać koszule na ramiączkach i z kołnierzykiem. Doskonale się sprawdzają w każdej sytuacji, a więc na pewno warto je wybrać. Co jeszcze jest ważne w tym przypadku? Na pewno obuwie. W biurze możesz wybrać eleganckie sandały, który zapewnią Ci przewiew, a przy tym będą bardzo wygodne i stylowe. To idealne uzupełnienie każdej stylizacji.

Kto sprawdzi się w roli asystenta dyrektora?

Szukasz swojej drogi zawodowej i zastanawiasz się nad tym, czy odnajdziesz się w roli asystenta dyrektora? W takim razie doskonale się składa. W tym artykule znajdziesz cenne informacje, które podpowiedzą Ci, czy jest to praca właśnie dla Ciebie.

Asystent dyrektora każdego dnia ma do zrealizowania wiele odpowiedzialnych zadań. Przede wszystkim musi zająć się doskonałą organizacją, tak aby dyrektor nie pominął żadnych niezbędnych obowiązków do wykonania. Na tym stanowisku odnajdą się jedynie osoby, które są doskonale zorganizowane i nie mają trudności z realizacją konkretnych zadań.

Praca asystenta dyrektora – dla kogo?

W roli asystenta dyrektora dobrze sprawdzają się osoby pewne siebie, skrupulatne oraz doskonale zorganizowane. Jest to aspekt niezbędny, ponieważ pozwala na właściwe rozplanowanie poszczególnych działań.

Ponadto pracownicy tego typu, powinni także charakteryzować się nienaganną aparycją. Dlaczego? W końcu niejako reprezentują firmę oraz wizerunek dyrektora. Bardzo ważne jest zatem to, żeby zawsze elegancko się ubierały oraz były schludne.

Asystentem dyrektora może być zarówno kobieta, jak i mężczyzna. Tak naprawdę nie ma to większego znaczenia. Najważniejsze jest to, żeby taki pracownik był również cierpliwy i wyróżniał się komunikatywnością na bardzo wysokim poziomie. To znacznie ułatwi mu wykonywanie powierzonych obowiązków, ponieważ nierzadko jest łącznikiem pomiędzy dyrektorem, a poszczególnymi pracownikami czy kontrahentami.

Ponadto osoba zatrudniona w tym charakterze powinna również być mobilna, a więc posiadanie prawa jazdy kategorii B jest w tym przypadku niezbędnym elementem.

Jak być profesjonalistą w pracy?

To bolączka wielu osób, a w szczególności tych, które mają bliskie i częste kontakty ze swoimi współpracownikami. Co zrobić, aby na każdym kroku w swojej pracy wykazywać się profesjonalizmem?

Niekiedy łatwo jest zgubić i zatrzeć różnicę pomiędzy miłym usposobieniem, a profesjonalizmem, który w pracy zawsze należy zachowywać. Jako asystent dyrektora, musisz zawsze dawać z siebie jak najwięcej. Może to być tym trudniejsze, że masz częste kontakty z innymi pracownikami w firmie. Przekonaj się zatem, co zrobić, aby być uprzejmym, a przy tym również profesjonalnym.

Profesjonalizm w pracy

Przede wszystkim, zawsze staraj się odpowiadać na wszelkie pytania swoich współpracowników rzeczowo. Jeżeli proszą Cię o załatwienie jakiejś sprawy z dyrektorem, a Ty nie możesz tego zrobić od ręki lub nie znasz odpowiedzi na zadane Ci pytanie – nigdy o tym nie zapominaj. Skup się na tym, żeby jak najszybciej udzielić pomocy swoim współpracownikom, a także firmowym kontrahentom.

Zawsze oddzwaniaj również na telefony oraz odpisuj na maile. Zachowuj przy tym formalny ton, dzięki czemu wykażesz się wysokim zaangażowaniem oraz profesjonalizmem, co na pewno zostanie docenione. To właśnie tym powinien cechować się każdy asystent dyrektora, któremu zależy na pokazaniu się z jak najlepszej strony w każdej sytuacji.

Nie przeciążaj swojego umysłu. Postaw na skuteczny odpoczynek

Wiele osób dąży do ciągłego samorozwoju, a także szybkiego wypełniania swoich obowiązków. Niestety, nakładają na siebie coraz więcej, a przez to znacznie obciążają swój organizm, co może doprowadzić do wypalenia zawodowego. Przekonaj się zatem co zrobić, aby nie przeciążyć swojego umysłu i w jaki sposób skutecznie odpoczywać.

Praca asystenta dyrektora może być bardzo wymagająca. W końcu to od Ciebie w dużej mierze zależy praca samego dyrektora konkretnej organizacji. Nie ma zatem w tym niczego dziwnego, że zależy Ci na tym, aby wszystko działało jak w szwajcarskim zegarku. Podczas wykonywania swoich obowiązków, nie możesz się jednak przeciążać, ponieważ może to prowadzić do długotrwałego stresu, co może być tragiczne w skutkach. Jak zatem zadbać o siebie? Przede wszystkim ważny jest odpowiedni odpoczynek i relaks.

Jak się relaksować?

Po pracy, zapomnij o swoich obowiązkach służbowych i postaw grubą kreskę między życiem zawodowym, a prywatnym. W domu skup się na sobie oraz bliskich Ci osobach. Aby się zrelaksować możesz stosować techniki medytacji. Odpowiednie oddychanie nie tylko uspokoi Twój umysł, ale również dotleni całe ciało, a więc jest to najlepszy wybór dla osób, którym codziennie towarzyszy również napięcie mięśni.

Podczas odpoczynku warto również pamiętać o codziennej aktywności fizycznej. Nie pomijaj spacerów, ale także biegania, jazdy na rowerze czy fitnessu w domowym zaciszu. To będzie miało na Ciebie zbawienny wpływ.

Plany urlopowe 2021 – czy polecimy w tym roku do ciepłych krajów?

Wiosna to czas, kiedy powoli zaczynamy już planować swoje wakacyjne urlopy. W tym roku może być jednak inaczej. Pandemia koronawirusa może pokrzyżować plany urlopowe wielu pracowników w polskich firmach.

Pracujesz jako asystent dyrektora i czujesz się już przemęczony? Marzysz o chwili spokoju oraz relaksu, bez konieczności myślenia o swoich służbowych obowiązkach? Motywacją do wykonywania poszczególnych obowiązków na pewno byłaby przyjemna myśl o zbliżającym się wielkimi krokami urlopie. Niestety, w dobie pandemii koronawirusa zaplanowanie podróży nie jest tak łatwe i oczywiste, jak było dotychczas.

Plany urlopowe 2021

W tym roku warto postawić na bliższe wycieczki. W wakacje prawdopodobnie będziesz mógł swobodnie wyjechać nad jezioro, w góry czy nad polskie morze. Co z zagranicznymi wyjazdami? Loty nie zostały wstrzymane, jednak zapewne nie zostaną zniesione restrykcje dotyczące wykonywania testów na koronawirusa. Są to dodatkowe koszty, z którymi trzeba się liczyć.

Nie wiadomo jeszcze, jak sytuacja będzie wyglądać w wakacje, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest postawienie na wyjazd last minute. Zarezerwuj swój urlop tuż przed samym wylotem, np. z tygodniowym lub kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu nie będziesz go musiał w późniejszym czasie przekładać. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, na które zawsze warto postawić! Pamiętaj jednak o tym, żeby zawsze wykupić ubezpieczenie do wyjazdu, jest to zabezpieczenie przed poniesieniem dodatkowym kosztów w razie choroby.

Jak zachować profesjonalizm w trudnych sytuacjach?

W każdym zawodzie zdarzają się trudniejsze sytuacje, które sprawiają, że dany pracownik traci nerwy i tym samym ma problemy z zachowaniem profesjonalizmu. Co powinien wtedy zrobić? Jak się zachować? Poznaj kilka wskazówek.

Jeżeli pracujesz jako asystent dyrektora, jesteś narażony na wiele różnorodnych czynników, które mogą mieć na Ciebie negatywny wpływ. Są to takie kwestie, jak niezadowolenie innych pracowników, roszczeniowi kontrahenci. Często ich gniew spada właśnie na Ciebie, zanim dotrze do dyrektora. W takich sytuacjach nie możesz stracić rezonu. Musisz zachować się w pełni profesjonalnie. Jak tego jednak dokonać?

Zachowaj profesjonalizm w trudnych sytuacjach

Przede wszystkim, zanim coś gwałtownie odpowiesz, przemyśl to i przemilcz. Dobrą taktyką jest wysłuchanie drugiej osoby, a następnie poinformowanie jej, że informacji zwrotnej udzielisz jej za jakiś czas, kiedy skonsultujesz sprawę z dyrektorem.

Pamiętaj, że jako asystent musisz zawsze liczyć się ze zdaniem swojego przełożonego. Zrób zatem wszystko, co w Twojej mocy, aby respektować jego opinię i z zimną krwią przekazywać konkretne informacje dalej. Postaraj się zdystansować od poszczególnych problemów, a wykażesz się odpowiednim podejściem.