Wiosna to czas, kiedy powoli zaczynamy już planować swoje wakacyjne urlopy. W tym roku może być jednak inaczej. Pandemia koronawirusa może pokrzyżować plany urlopowe wielu pracowników w polskich firmach.

Pracujesz jako asystent dyrektora i czujesz się już przemęczony? Marzysz o chwili spokoju oraz relaksu, bez konieczności myślenia o swoich służbowych obowiązkach? Motywacją do wykonywania poszczególnych obowiązków na pewno byłaby przyjemna myśl o zbliżającym się wielkimi krokami urlopie. Niestety, w dobie pandemii koronawirusa zaplanowanie podróży nie jest tak łatwe i oczywiste, jak było dotychczas.

Plany urlopowe 2021

W tym roku warto postawić na bliższe wycieczki. W wakacje prawdopodobnie będziesz mógł swobodnie wyjechać nad jezioro, w góry czy nad polskie morze. Co z zagranicznymi wyjazdami? Loty nie zostały wstrzymane, jednak zapewne nie zostaną zniesione restrykcje dotyczące wykonywania testów na koronawirusa. Są to dodatkowe koszty, z którymi trzeba się liczyć.

Nie wiadomo jeszcze, jak sytuacja będzie wyglądać w wakacje, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest postawienie na wyjazd last minute. Zarezerwuj swój urlop tuż przed samym wylotem, np. z tygodniowym lub kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu nie będziesz go musiał w późniejszym czasie przekładać. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, na które zawsze warto postawić! Pamiętaj jednak o tym, żeby zawsze wykupić ubezpieczenie do wyjazdu, jest to zabezpieczenie przed poniesieniem dodatkowym kosztów w razie choroby.