Koncentracja na swoich obowiązkach służbowych jest absolutną podstawą. Dzięki temu znacznie szybciej zrealizujesz zadania, które do Ciebie należą, a przede wszystkim nie będziesz musiał robić nadgodzin. A temu wszystkiemu sprzyja właściwa przestrzeń, która pomoże Ci się skoncentrować. Przekonaj się, jak możesz ją wygenerować.

Jako asystent dyrektora często masz bardzo wiele różnorodnych zadań do wykonania. Oczywiście masz swoje miejsce pracy, które powinno sprzyjać realizacji obowiązków. Przede wszystkim powinno również pełnić funkcję reprezentatywną, ponieważ to właśnie tutaj przychodzą pracownicy z wieloma pytaniami, które następnie powinieneś rozwiać podczas rozmów z dyrektorem. Oprócz tego przy Twoim biurku będą się także zjawiać kontrahenci. Powinieneś zatem zrobić wszystko, co w Twojej mocy, aby Twoja prywatna przestrzeń była dobrze zorganizowana.

To sprzyja koncentracji

Przede wszystkim skup się na tym, żeby miejsce, w którym pracujesz było pełne różnorodnych schowków, w których możesz uporządkować dokumenty. Powinny być posegregowane, a więc warto postawić półki oraz szuflady. Oczywiście wpływ na Twoją koncentrację ma również kolorystyka. Pomieszczenia powinny być jak najbardziej neutralne, a więc sprawdzą się odcienie bieli, beżu, a także szarości. Co jeszcze jest ważne? Na pewno utrzymanie porządku przy biurku.