Trudno jest wytrzymać wiele godzin w pracy bez ulubionego napoju. Wiele osób sięga po herbatę albo kawę. Oczywiście najzdrowsza i najlepsza jest czysta woda. Jednak, jeżeli masz ochotę na coś ciepłego, to po co lepiej sięgnąć – kawę czy herbatę?

W kawie oraz w herbacie znajduje się kofeina, która wpływa pobudzająco na organizm człowieka. Nic zatem dziwnego w tym, że tak wiele osób chętnie po nie sięga. Wypicie filiżanki kawy gwarantuje jednak znacznie szybsze działanie kofeiny, a ponadto utrzymuje się ona w organizmie znacznie dłużej.

Jeżeli chodzi o herbatę, to ma ona wiele różnorodnych właściwości, które są korzystne dla zdrowia człowieka. Fluor chroni zęby, z kolei w zielonej herbacie znajdują się substancje, które obniżają ryzyko zachorowania na raka, obniżają ciśnienie, a do tego działają przeciwzapalnie.

Jeżeli pracujesz jako asystent dyrektora, na pewno masz bardzo wiele okazji, a przede wszystkim powodów do tego, żeby sięgnąć po odrobinę kofeiny i pobudzić się. Okazuje się jednak, że zdecydowanie lepszym wyborem będzie postawienie na herbatę, która jest po prostu zdrowsza. Co ważne, jest ona również dostępna w wielu różnorodnych wariantach smakowych, a więc nie żałuj sobie i wybieraj spośród różnorodnych propozycji, które na pewno zachwycą Twoje kubki smakowe.