W ostatnich latach coraz więcej kobiet prowadzi swój biznes lub zasiada na wysokich stanowiskach w dużych korporacjach. Warto przyjrzeć się nieco bliżej ich karierze. Co tak naprawdę ma wpływ na ich sukces? Pora to sprawdzić.

Wiele kobiet, które rozpoczynało swoją karierę zawodową jako asystentki dyrektora, same w przyszłości piastowały wysokie stanowiska kierownicze czy decydowały się na otworzenie własnej firmy. Tak naprawdę wpływ na rozwój kariery zawodowej ma wiele różnorodnych czynników, którym warto się przyjrzeć nieco bliżej.

Co wpływa na sukces kobiet?

Według badań to raczej mężczyźni wciąż piastują kierownicze oraz dyrektorskie stanowiska. Nie zawsze tak jednak jest i coraz więcej kobiet decyduje się na rozwój swojej kariery zawodowej, dążąc do objęcia wysokich stanowisk lub rozwoju własnego przedsiębiorstwa.

Wpływ na osiągnięcie sukcesu ma wiele różnorodnych czynników. Przede wszystkim jest to determinacja. Musisz wiedzieć o tym, że osoby ambitne, które dają z siebie na co dzień bardzo dużo oraz są zdeterminowane, znacznie częściej osiągają sukces. Jest to związane z tym, że nie osiadają na laurach i nieustannie dążą do samorozwoju. Zależy im na tym, żeby zawsze pokazać się z jak najlepszej strony oraz skupiać się na stawianiu sobie nowych wyzwań.

Jeżeli należysz do tego grona, możesz łatwo pokierować ścieżką swojej kariery. Jako asystentka dyrektora masz wgląd w oferty pracy, jakie pojawiają się wewnątrz firmy. Nie bój się na nie aplikować i próbować swoich sił w różnorodnych dziedzinach