W Polsce to wciąż temat tabu. Czy praca poniżej własnych kwalifikacji jest opłacalna? A może lepiej w ogóle się takiej nie podejmować? Z pewnością warto się o tym przekonać na własnej skórze, a w naszym artykule znajdziesz kilka cennych informacji na ten temat.

Jakiś czas temu straciłeś pracę i teraz zastanawiasz się nad tym, czy warto zatrudnić się gdziekolwiek, czy zdecydowanie lepiej poczekać na odpowiednią propozycję pracy – przed tym dylematem staje bardzo wiele osób. Czy warto zatem podjąć się pracy poniżej własnych kwalifikacji i realizować się zawodowo, na przykład jako asystent dyrektora?

Praca poniżej własnych kwalifikacji – czy warto?

Do pracy chodzi się przede wszystkim po to, żeby zarabiać. Większość osób nie ma zatem możliwości na czekanie na odpowiednią posadę przez kilka miesięcy, ponieważ ich domowy budżet po prostu się bardzo kurczy. Jest to szczególnie widoczne w dobie wszechobecnej inflacji, a także rosnących rat kredytów. W razie pojawienia się takiej sytuacji, najlepszym wyborem będzie postawienie na przyjęcie jakiejkolwiek posady.

Weź pod uwagę to, że w takiej sytuacji zyskujesz szansę na rozwój wewnątrz struktur firmowych, a więc przy odrobinie szczęścia może się okazać, że szybko awansujesz i zmienisz stanowisko na bardziej odpowiednie dla Ciebie, Twojego wykształcenia oraz doświadczenia. Oczywiście w tym czasie możesz również szukać innej pracy, a więc nic nie stoi na przeszkodzie, żeby szybko zacząć się rozwijać zawodowo w kilku kierunkach.