Ranking zawodów

Asystentka dyrektora to zawód nie byle jaki, o czym możecie się przekonać pytając jakąkolwiek osobę zatrudnioną na stanowisku asystenckim lub sekretarskim w biurze. Jak w przypadku każdego zawodu, tak i w zawodzie asystenta istnieje pewien ranking posad i w tym rankingu stanowisko asystenta dyrektora znajduje się możliwie najwyżej. Na wysoką pozycję stanowiska asystentki dyrektora wpływa przede wszystkich duży prestiż posady, szeroki zakres obowiązków, duża odpowiedzialność i najwyższe średnie zarobki w branży asystenckiej.

Jak wykazały badania przeprowadzone jakiś czas temu, w branży asystenckiej najwyższym wynagrodzeniem mogą się pochwalić osoby zatrudnione na stanowisku asystenta dyrektora lub zarządu, asystent dyrektora Opole. W ich przypadku średnie miesięczne wynagrodzenie wynosi około 4,5 tysiąca złotych brutto.

7Zwykły asystent biurowy, znajdujący się w rankingu tuż pod asystentami dyrektorów przeciętnie zarabia 3700 zł brutto miesięcznie, co może nie stanowi pensji idealnej, ale jest kwotą wyższą od zarobków sekretarki czy recepcjonistki, uważanych za pozostałych pracowników biurowych. Zgodnie z badaniem, wynagrodzenie brutto sekretarki to ok. 3300 zł, natomiast recepcjonistka zarabia nie więcej jak 2900 zł. Jak widać, asystent asystentowi nie równy, dlatego rozmawiając z przedstawicielem tego zawodu nie można traktować go z góry założonym nastawieniem, bowiem może się okazać, że stojący przed nami pracownik biura zarabia o wiele więcej i ma większe szanse na rozwój zawodowy niż my.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *