Rola asystenta

Kilkanaście lat temu nikt by nie pomyślał, że w obecnych czasach zawód sekretarki odejdzie prawie w niepamięć, a stanowisko sekretarskie zostanie zastąpione stanowiskiem asystenckim. Obecnie sekretarki zatrudnione są głownie w instytucjach publicznych, które na razie nie przystosowały się do nowych zwyczajów i wymogów rynkowych. W większości współczesnych firm pracodawcy poszukują jednak asystentek, a nie sekretarek, ponieważ asystent jest z definicji osobą bardziej odpowiedzialną i wykonująca więcej zadań niż sekretarka.

Gdyby przeanalizować liczbę ofert pracy dla asystentów i sekretarek publikowanych codziennie na różnych stronach internetowych to zauważono by, że ogłoszenia skierowane do asystentów, asystent dyrektora Tychy, znacznie przeważają nad tymi dotyczącymi pracy sekretarki. Jest to reguła obowiązująca na dzisiejszym rynku pracy.

12Asystentka zatrudniona w firmie odpowiada nie tylko za pracę sekretariatu, ale jednocześnie czuwa nad prawidłowym działaniem firmy lub biura. Bardzo często pracownik zatrudniony na tym stanowisku pracy jest osobą wysoko wykwalifikowaną i wykształconą, która posiada szeroką specjalistyczną wiedzę przydatną w rozwoju firmy i planowaniu jej dalszej działalności. Asystent nie zajmuje się jedynie parzeniem kawy i sporządzaniem dokumentacji, a jest odpowiedzialny za o wiele bardziej skomplikowane zadania. Asystent bardzo często jest prawą ręką dyrektora, która pośrednio rządzi firmą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *